اگر توسعه Coinomi را متوقف کنید یا همه سروری را خاموش کنید چه اتفاقی می افتد؟ آیا می توانم سرمایه خود را بازیابی کنم؟

بله، بدون توجه به آنچه برای برنامه رخ می دهد، همیشه می توانید به کوین های خود دسترسی پیدا کنید.

Coinomi   یک سرویس غیرمتمرکز است و کلیدهای سرمایه شما با شماست و نه در سرورهای ما. علاوه بر این،  ما  قصد نداریم  به زودی Coinomi را   تعطیل  کنیم! تا  زمانی  که  عبارت بازیابی (Recovery Phrase) خود را داشته باشید، صرف نظر از آنچه برای Coinomi یا هر سرویس دیگری رخ دهد، سرمایه شما برای همیشه ایمن است.

عبارت بازیابی (Recovery Phrase) کلید اصلی همه سرمایه ها است. با راه اندازی  برنامه  با یک عبارت، به آن اطلاعات کافی می دهید تا رمزهای عبور کوین های خود را ایجاد کرده و balance آنها را در بلاکچین بررسی کنید. به سادگی با استفاده از عبارت بازیابی (Recovery Phrase) در کیف پول دیگری، می توانید از طریق آن کیف پول به همان روش به سرمایه های خود دسترسی پیدا کنید. اگر کیف پول دیگر از عبارات بازیابی  (Recovery Phrase)  پشتیبانی  نمی کند،  باید از کلید های خصوصی (Private Keys)   جداگانه ای پشتیبانی کند. برای دسترسی به کلید های خصوصی (Private Keys) خود می توانید دستورالعمل های اینجا را دنبال کنید. برای وارد کردن یک رمز به کیف پول دسکتاپ اصلی کوین ، روش معمول این است که کنسول آن را باز کنید و دستور "importprivkey KEY" را تایپ کنید .(جایگزین "KEY" برای کلید خصوصی عبور(Private Key) یکی از آدرس های خود). برای هر آدرسی که  در آن سرمایه ای دارید این کار را تکرار کنید.

وقتی  نوبت به  حذف  برنامه طرح ریخته و  درنظرگرفته‌شده می رسد، به ندرت سرورهای یک کوین خاص را خاموش می کنیم. در این مورد لطفا این مقاله را بخوانید.