من سرمایه ای را از Coinomi ارسال کردم، اما تراکنش در مقصد ظاهر نشده است.

 

اگر  سرمایه ای را به آدرس کیف پول یا صرافی دیگری ارسال کرده اید، اما در مقصد نمایش داده نشده است، لطفاً طبق این دستورالعمل ها عیب یابی کنید:

1.ممکن است تراکنش شما هنوز تأیید نشده باشد یا نرسیده باشد. اطمینان حاصل کنید که وجوه در آدرس مقصد شما تأیید شده است. پس از تأیید وجه، آنها در کیف پول مقصد نشان داده می شوند. شما می توانید با باز کردن صفحه جزئیات تراکنش، و کلیک روی دکمه "view on blockchain explorer " یا قرار دادن ID تراکنش خود در نوار جستجوی مرورگر بلاک چین به انتخاب خودتان، تأییدهای تراکنش را مشاهده کنید.

2.اگر تراکنش در مرورگر تأیید شده است، دقت کنید که وجه را به آدرس مقصد صحیح و بلاکچین صحیح ارسال کرده اید. به عنوان مثال، اگر بیت کوین (BTC) را ارسال کرده اید، بررسی کنید که آیا آن آدرس دقیقاً به آدرس BTC ارسال شده است که قصد دریافت وجه را در آن دارید. و اینکه قرار است آدرس  اصلی BTC را دریافت کند، نه کوین های دیگر با ساختار آدرس یا نام مشابه.

در صورت ارسال به صرافی، بررسی کنید که به آدرس سپرده ای که در داشبورد حساب شما نشان داده شده است نیز ارسال کرده باشید.اگر قبلاً کوینی از صرافی دریافت کرده اید، اگر کوین ها را به همان نشانی که از آن برای شما ارسال شده اند پس بفرستید، انتظار نداشته باشید که آنها به حساب شما واریز شوند. اگر به آدرسی فرستاده باشید که دقیقاً همان آدرسی که قصد داشتید به آن بفرستید نباشد، وجه قابل برگشت نخواهد بود.

3.اطمینان حاصل کنید که برای نمایش تراکنش خود زمان کافی منتظر مانده اید. بسیاری از کیف پول ها، مانند Coinomi، بلافاصله سپرده  را نمایش میدهند، اما صرفا بعد از یک تأیید، در balance حساب می شوند. برخی از مبادلات به تعداد مشخصی تأیید احتیاج دارند. به عنوان مثال، تراکنش شما قبل از اینکه در یک حساب GDAX نشان داده شود، باید 40 تأیید داشته باشد. می توانید تعداد تأییدها را در  block explorer مشاهده کنید.

4.در مورد NEM، XMR، BNB و XRP، اگر تراکنش شما نیاز به برچسب PaymentID / MEMO / Destination داشته باشد، اما هنگام ایجاد تراکنش موفق به ارائه آن نشده اید : برای رفع این مشکل باید با گیرنده تماس بگیرید. می توانید اطلاعات بیشتر درباره PaymentID / DestinationTag / MEMO را اینجا بخوانید.

 هنگامی که تراکنش در Blockchain تأیید شد، Coinomi کار خود را انجام داده است. اگر بعد از انجام تمام مراحل بالا، تراکنش شما هنوز در کیف پول مقصد نشان داده نمی شود یا مبادله نمی شود، لطفاً با تیم پشتیبانی کیف پول یا صرافی که برای آن ارسال کرده اید تماس بگیرید.