انتقال سرمایه و جابجایی از کیف پول های دیگر به Coinomi

چند گزینه برای آوردن کوین های خود از کیف پول های دیگر  به  Coinomi و استفاده  از این کیف پول دارید. آنها به ترتیب کارایی در اینجا لیست شده اند:

1.   با استفاده از عبارت بازیابی (Recovery Phrase)

·       روش انجام کار:  اگر سرمایه ای در coinomi دارید، ازعبارت بازیابی (recovery phrase) فعلی خود در Coinomi پشتیبان بگیرید. به  "Settings > Create / Restore wallet > Restore a wallet" بروید، عبارت بازیابی کیف پول دیگری را که از آن می خواهید جابجا شوید وارد  کنید  و به  گام بعدی  بروید. برای  رمزگذاری  داده های  خصوصی  خود،  یک  رمز  ورود            (password) امن تنظیم کنید، سپس کوین هایی را که در کیف پول دیگر داشته اید انتخاب کنید. پس از تکمیل مرحله قبل، به کوین های کیف پول  قدیمی دسترسی  خواهید  داشت. اگر قبل از شروع کار در Coinomi کوین داشتید، استفاده از روش شماره 2 راحت تر است به طوری که تمام کوین ها در آدرس های یک عبارت بازیابی جمع می شوند.

·       مزیت این روش : هیچ تراکنشی  ایجاد نمی شود،  بنابراین  نیازی به  پرداخت   کارمزد یا انتظار برای تأیید نیست. همه کوین ها را می توان در یک عملیات واحد منتقل کرد.

·       عیب این روش : فقط با عبارات بازیابی کیف پولهای سازگار با BIP44 کار می کند. کوین ها هنوز از کیف پول قدیمی قابل دسترسی هستند در حالی که با آن عبارت  (phrase)  پیکربندی شده اند.

·       دستورالعمل های خاص کیف پول :

                                                    i.            Mycelium / Copay / Bitpay / Jaxx / Ledger / Keepkey / Trezor / Blockchain.info / Exodus / Trust:  باید بدون مراحل خاص کار کند، به استثنای کیف پول ETH / ETC.

اگر در هر یک از این کیف پول ها ETH یا ETC دارید، هنگام افزودن این کوین ها، روی آیکون  "چرخ دنده" در سمت راست صفحه ضربه بزنید. در پنجره پاپ آپ    

 " Advanced settings " را انتخاب کنید (تصویر زیر را ببینید) و مسیر اشتراکی

 زیر را وارد کنید :           M/44H/60H/0H/0 for ETH و

M/44H/61H/0H/0 for ETC

دستگاه های Ledger با پسوند مرورگر از مسیر M / 44H / 61H / 160720H برای ETC استفاده می کنند، هنگام افزودن ETH نیازی به تغییر نیست. برای استفاده از ledger live،  از اولین مسیرهای بالا استفاده کنید. اگر کیف پول ایجاد شده شامل تمام وجوه Jaxx شما نباشد، وجوه موجود در آدرس های ثانویه نمیتوانند وارد شوند (فقط می توان اولین آدرس مسیر ایجاد آن را کنترل کرد).

 

 

·       Electrum : seed های این کیف پول با BIP44 سازگار نیستند و نمی توانند در Coinomi استفاده شوند.

·       Samourai: در همان صفحه ای که عبارت Recovery خود را در Coinomi وارد میکنید، گزینه "Advanced settings" را فعال کنید، گزینه "BIP39" را انتخاب کرده و عبارت عبور Samourai  خود را وارد کنید.

·       Bread / Loaf wallet / Multibit HD : هنگام افزودن کوین مربوطه، روی نماد "چرخ دنده" در سمت راست صفحه ضربه بزنید. در پنجره پاپ آپ "Advanced settings"را انتخاب کنید و   derivation path زیر را وارد کنید: M/0H

 

 

سپس گزینه "Advanced settings" را فشار دهید تا بتوانید مقدار Path را وارد کنید.

 

 

 برای تنظیم derivation path سفارشی، روی نماد چرخ دنده سفید ضربه بزنید ...

 

 

2.    راه منطقی اما ساده لوحانه :

·  روش کار : اگر از قبل کیف پولی در Coinomi ندارید یک کیف پول بسازید. سپس، از کیف پول اصلی، موجودی هر کوین را به صورت دستی به آدرس های جدید Coinomi خود ارسال کنید.

·       مزیت : این منطقی ترین راه است، زیرا شما تراکنش های خود را درست مانند گذشته انجام می دهید.

·       عیب : می تواند وقت گیر و مستعد اشتباهات کاربر باشد. برای هر تراکنش باید کارمزد تراکنش پرداخت شود.

3.    انتقال کلیدها به صورت مجزا (Sweeping individual keys) :

·       روش کار:  در Coinomi، کیف پول کوینی که می خواهید منتقل کنید  را باز کنید و از گوشه بالا سمت راست "... / Sweep wallet" را انتخاب کنید. کلید خصوصی آدرسی که می خواهید منتقل کنید را وارد کنید و "Next" را فشار دهید. جزئیات تراکنش را بررسی کرده و تأیید کنید. این کار را برای هر کوین و هر آدرسی که balance دارد تکرار کنید. این گزینه در حال حاضر در نسخه های دسکتاپ ما موجود نیست.

·       مزیت : با دسترسی به کلید های خصوصی می توانید با هر کیف پولی به ان دسترسی داشته باشید که شامل کیف پول های کاغذی هم می شود.

·       عیب : اگر کوین و آدرس زیادی دارید، این روش زمان بر است. به ازای هر رفت و برگشت توسط شبکه، کارمزد تراکنش پرداخت می شود.  انجام این روش با کوین های مبتنی بر Ethereum (در حال حاضر) امکان پذیر نیست.

·       اطلاعات بیشتر: برای دانستن تفاوت بین importing و sweeping ، این را بخوانید. اگر در sweeping مشکلی دارید این را بخوانید. برای دریافت کلیدهای خصوصی از کیف پول های دیگر، برای کسب اطلاعات خاص در مورد نحوه به دست آوردن کلیدهای خصوصی آنها، با پشتیبانی  آن کیف پول تماس بگیرید یا راهنمای ما را در اینجا بررسی کنید.