چگونه می توانم تراکنش تأیید نشده خود را جایگزین یا لغو کنم؟

 

تراکنش های تأیید شده برگشت پذیر نیستند. این طبیعت تمام بلاکچین هاست.

BITCOIN : اگر تراکنش BTC تأیید نشده دارید، لغو یا جایگزینی آن امکان پذیر نیست. شاید بتوانید آن را سریعتر تأیید کنید. می توانید نکاتی را اینجا بخوانید.

ETHEREUM: می توانید یک تراکنش تایید نشده Ethereum را که از Coinomi ارسال کرده اید با کارمزد بیشتری جایگزین کنید تا تأیید شود یا می توانید آن را لغو کنید تا سرمایه تان هرگز از کیف پول شما خارج نشود.

توجه کنید : در Ethereum، تراکنش ها  باید به ترتیب تأیید شوند. این بدان معناست که اگر تراکنش های زیادی در انتظار انجام دارید، ابتدا باید با لغو یا جایگزینی قدیمی ترین مورد اقدام کنید.

برای انجام این کار ،

1.    سایت  https://etherscan.io را باز کنید و از نوار جستجو در بالا برای جستجوی آدرس Ethereum خود استفاده کنید.

2.    به پایین بروید و به لیست تراکنش ها نگاه کنید.

3.    مقدار "nonce" تراکنشی را که می خواهید جایگزین کنید پیدا کنید.

·       اگر می توانید تراکنش تأیید نشده را در لیست پیدا کنید، آن را باز کنید، دکمه "click to see more" را فشار دهید تا جزئیات تراکنش گسترش یابد و ارزش "nonce" آن را یادداشت کنید. عدد 6 در تصویر زیر فقط یک مثال است.

سپس به مرحله 4  در زیر بروید :

 

 

·       اگر تراکنش تأیید نشده در Etherscan لیست نشده است، آخرین تراکنش خروجی تأیید شده را  باز  کنید   (هم تراکنش  های  عادی  و  هم توکن  را  بررسی  کنید). به مقدار        "nonce"   آن نگاه کنید  و 1 را به آن اضافه کنید .( به عنوان مثال، اگر می بینید که بالاترین nonce خروجی تایید شده "7" است، شماره "8" را یادداشت کنید). اگر هیچ ETH خروجی یا توکن تایید شده ای ندارید، از مقدار 0 (صفر) استفاده کنید.

4.    به کیف پول Coinomi Ethereum خود بروید که تراکنش تأیید نشده را از آن ارسال کرده اید.

·       برای جایگزینی تراکنش : به بخش  "send" بروید و آدرس مقصد و مقادیر مشابه تراکنش تأیید نشده ای را که جایگزین می کنید وارد کنید.

·       برای لغو تراکنش :به بخش "receive" بروید و آدرس خود را کپی کنید. سپس به بخش "send" بروید، و 0 ETH (باید عدد 0 را در قسمت مقدار تایپ کنید) را به آدرس Coinomi Ethereum خود که قبلاً کپی کرده اید ارسال کنید.

5.    قبل از کلیک روی "Next"، روی "advanced settings"  کلیک کنید و شماره nonce را که در مرحله 4 پیدا کردید در قسمت "nonce" وارد کنید. از تنظیمات پیشرفته (advanced settings)، هیچ چیز دیگری را دست نزنید. عدد 6 در تصویر زیر فقط یک مثال است.

6.    به صفحه تأیید بروید. 4 گزینه را مشاهده خواهید کرد گزینه "High" (Priority) کارمزد را انتخاب کرده و تراکنش خود را به طور معمول ارسال کنید.

7.    پس از تأیید تراکنش جدید، در گوشه سمت راست بالای کیف پول ETH خود یک بار گزینه "... / Resynchronize" را انتخاب کنید تا تراکنش های خود را refresh  کنید و تراکنش های جایگزین شده را پاک کنید.

8.  کار شما تمام شد .این تراکنش جدید همان تراکنش معوق شما را جایگزین خواهد کرد. در بلاک اکسپلورر تراکنش های لغو شده دارای وضعیت "Dropped and Replaced" مانند تصویر زیر هستند: