من کیف پول خود را با استفاده از عبارت عبور صحیح بازیابی کردم اما سرمایه خود را نمی بینم.

بازیابی کیف پول یک فرایند قطعی ریاضی است. اگر مجموعه ای از ورودی ها را وارد کنید، همیشه کیف پول مشابه را بازیابی خواهید کرد. اگر هر یک از آن ورودی ها با کیف پول اصلی شما متفاوت باشد، در عوض یک کیف پول خالی بازیابی خواهید کرد. اگر مطمئن هستید که از عبارت بازیابی صحیح استفاده    می کنید، ما 3 مورد را شناسایی کردیم که کاربران می توانند اشتباه کنند.

 مورد اول : احتمالاً به این دلیل است که شما عبارهای عبور BIP39 را اضافه کرده اید در حالی که کیف پول های شما در اصل آن را نداشتند. به طور پیش فرض کیف پول های Coinomi از این گزینه استفاده نمی کنند زیرا برای کاربران جدید خطرناک است. بدون اینکه گزینه را فعال کنید، مراحل بازیابی را دوباره انجام دهید. تمام کلمات را با حروف کوچک وارد کنید.


مگر اینکه قبلاً عبارت عبور BIP39 را افزوده باشید، در غیر اینصورت باید این گزینه علامت گذاری نشود. این مربوط به رمز withdraw قبلی نیست (Coinomi از شما می خواهد پس از فشار دادن پیکان FAB آن رمز را تنظیم کنید).

اگر چنین باشد، هر کیف پولی  که اضافه کنید خالی خواهد بود. اگر برخی از کیف پول ها موجودی نشان می دهند و برخی دیگر نه، این مورد مربوط به شما نمیشود،  لطفا شماره 3 را در زیر بررسی کنید.

 

مثال : می توانید با بازیابی کیف پول با  عبارت بازیابی "area fog genius"  این مورد را امتحان کنید. وقتی گزینه علامت زده نشود، هنگام اضافه کردن آن، تاریخچه معاملات BTC را مشاهده خواهید کرد. اگر گزینه را فعال کنید و هر چیزی را تایپ کنید، یک کیف پول کاملاً خالی بازیابی خواهید کرد.

مورد دوم: مخالفش هم درست است. شما عبارت عبور BIP39 اضافی را روی کیف پول اصلی خود فعال کرده اید، اما فراموش کرده اید که آن را در روند بازیابی فعال کنید، یا از عبارت عبور اشتباه استفاده کرده اید. دوباره مراحل بازیابی را با استفاده از عبارت عبور صحیح انجام دهید. همه کلمات را با استفاده از نویسه های کوچک وارد کنید.

داشتن عبارت عبور BIP39 یک گزینه پیشرفته است و معمولاً برای فعال کردن به مراحل بیشتری نیاز دارد.

اگر چنین باشد، هر کیف پولی  که اضافه کنید خالی خواهد بود. اگر برخی از کیف پول ها موجودی نشان می دهند و برخی دیگر نه، این مورد مربوط به شما نمیشود،  لطفا شماره 3 را در زیر بررسی کنید.

 

مثال : می توانید این مورد را با بازیابی کیف پول با عبارت بازیابی "teach reason poem"  و عبارت عبور "t4@P2" ، BIP39  آزمایش کنید. اگر این کار را به درستی انجام دهید، تاریخچه معاملات BTC را مشاهده خواهید کرد. اگر گزینه را فعال نکنید یا از عبارت عبور دیگری استفاده کنید، یک کیف پول کاملاً خالی بازیابی خواهید کرد.

 

مورد سوم : در ابتدا چندین کیف پول از یک کوین اضافه کردید و از کیف پول "ثانویه" استفاده می کردید. کیف پول دوم کوین را به همان روشی که قبلاً اضافه کرده اید، اضافه کنید.

 

 

Coinomi به شما امکان می دهد بیش از یک کیف پول برای یک کوین داشته باشید. هر کدام به عنوان کیف پول کاملاً جداگانه در نظر گرفته میشود. لیست "add coins" را باز کنید و کیف پول های بیشتری از کوینی که مانده اضافه کنید. به عنوان مثال اگر در ابتدا 4 کیف پول ETH اضافه کرده اید، پس از بازیابی مجدداً 4 کیف پول ETH نیز اضافه کنید. اسامی که به هر کیف پول داده اید تاثیری در بازیابی ندارند. اگر کیف پول با مسیر derivation path سفارشی اضافه کرده اید، باید کیف پول دقیقاً با همان مسیر derivation path اضافه کنید.

 


نکته برای کوین های فورک (CLAMS، BTX، BCH، BTG، BTA، BTCP، LCC، CLO، BSV) :

 اگر یک کیف پول با derivation path تغییر یافته برای دریافت کوین از فورک اضافه کردید، باید دوباره این کار را انجام دهید تا موجودی آنها را ببینید. اگر فراموش کردید چگونه این کار را انجام دهید، راهنمای ما را اینجا بخوانید. سپس آن کوین ها را به کیف پول اول (پیش فرض و بدون مسیر تغییر یافته) منتقل کنید تا در آینده سردرگمی برای شما ایجاد نشود.

نکته برای NYCoin : اگر از NYC با اولین نسخه بتا 1.8 استفاده کرده اید، یک کیف پول جدید اضافه کنید و derivation path را در تنظیمات پیشرفته با این مسیر "M / 44H / 175H / 0H" تنظیم کنید. سپس آن کوین ها را به کیف پول اول (پیش فرض و بدون مسیر تغییر یافته) منتقل کنید تا در آینده سردرگمی ایجاد نشود.

نکته برای Aryacoin : اگر از AYA با نسخه قدیمی استفاده کرده اید، یک کیف پول جدید اضافه کنید و derivation path را در تنظیمات پیشرفته "M / 44H / 165H / 0H" تنظیم کنید سپس آن کوین ها را به کیف پول اول (پیش فرض و بدون مسیر تغییر یافته) منتقل کنید تا دیگر  سردرگمی در آینده برای شما بوجود نیاید.

 

 

مورد چهارم : شما در حال بازیابی از کیف پول دیگری با الگوی derivation path متفاوت هستید.

Coinomi  برای به دست اوردن کلیدها و آدرس های خصوصی شما از BIP39 پیروی می کند. کیف پول های دیگر، اگرچه ممکن است از نوعی روش  derivation HD  نیز استفاده کنند. لطفا مقاله ما در مورد انتقال و جابجایی از کیف پول های دیگر را اینجا ببینید.

 

نکته مهم 1 : اگر هنوز تلفن قدیمی خود را با کیف پول Coinomi اصلی خود در Android دارید، می توانید با رفتن به "... / Settings / Show recovery phrase" بررسی کنید آیا از عبارت عبور BIP39 استفاده می کنید. اگر این گزینه روی کیف پول فعلی شما فعال باشد، یادداشت  "This recovery   Phrase is protected with a BIP39 passphrase  ر ا مشاهده خواهید کرد. با این حال خود عبارت عبور نشان داده نخواهد شد.

نکته مهم 2 : اگر هنوز تلفن قدیمی خود را با کیف پول Coinomi اصلی خود دارید، می توانید بررسی کنید آیا از کیف پول های "ثانویه" استفاده می کنید با نگه داشتن کیف پول خود و انتخاب "... / Account details". derivation path کیف پول پیش فرض با "0H" به پایان می رسد، کیف پول های بعدی با "1H"، ""2H و غیره به پایان می رسند. هنگام افزودن کیف پول به تلفن جدید خود، با ضربه زدن روی "advanced settings"می توانید derivation path را مستقیماً مشخص کنید.