شناسه پرداخت (Payment ID)، برچسب مقصد (Destination Tag)، شناسه فاکتور یا صورت وضعیت (Invoice ID)، یادداشت (Memo) و پیام عمومی (Public Message) چیست؟

توسعه دهندگان Monero (XMR)، Ripple (XRP)، Binance Coin (BNB) و NEM (XEM) فیلد های دیگری را غیر از مقصد و مقدار، برای تراکنش ها اعمال کردند. آنها به ترتیب "Payment ID"، "Destination Tag"، "Invoice ID"، "Memo"  و   "Public message" هستند.

 

 

در صورت دریافت آن کوین ها در Coinomi، استفاده از این فیلدها ضروری نیست. به همین ترتیب، در هنگام ارسال به دوستانتان که از Coinomi نیز استفاده می کنند، برای تراکنش های عادی، اجباری نیستند. ممکن است از شخصی بخواهید شناسه پرداخت  (payment ID) یا برچسب مقصد                 (destination tag)  را صرفاً برای شناسایی آسان پرداخت های ورودی اضافه کند. انجام این تراکنش ها در هنگام دریافت در Coinomi کاملاً اختیاری است. اگر هنگام برداشت از صرافی استفاده از برچسب اجباری است، می توانید از هر مقداری استفاده کنید. (به طور معمول یک مقدار 9 رقمی).

هنگام ارسال به صرافی ها یا پردازنده های پرداخت، ممکن است نیاز باشد که هنگام واریز از مقدار صحیح استفاده کنید. نه تنها آدرس مقصد باید آدرس صحیح باشد، بلکه فیلد اضافی (شناسه پرداخت (Payment ID) و غیره) باید دقیقاً  آدرس ارائه شده توسط صرافی باشد. دلیل این امر این است که داشتن یک آدرس واریز (deposit) واحد برای همه کاربران ممکن است هزینه کمتری داشته باشد. بنابراین برای اینکه بدانید کدام سپرده ها باید به کدام کاربر واریز شود، یک مقدار منحصر به فرد برای هر کاربر ایجاد می شود که باید با استفاده از فیلد های اضافی اطلاع داده شود.

پس از ارسال کوین و تأیید تراکنش در بلاکچین، غیرقابل برگشت است. هنگام واریز به صرافی ها  اطمینان حاصل کنید که تمام مقادیر را دقیقاً همانطور که مورد نیاز بوده  وارد کرده اید. عدم انجام این کار ممکن است وجوه شما را غیرقابل بازگشت کند  زیرا صرافی قادر به  برگرداندن اعتبار به حساب شما برای واریز (deposit) نیست. اگر وجهی را به صرافی ارسال کرده اید که به یادداشت (memo)/ برچسب (tag) نیاز دارد اما از مقدار صحیح استفاده نکردید، لطفاً با پشتیبانی آنها تماس بگیرید.