هنگام تلاش برای ارسال یا مبادله، خطای (Broadcast Error) دریافت میکنم.

این پیام  Broadcast Error است که در Android نشان داده می شود. در iOS، پیام خطا "Generic Error" را نمایش می دهد و از انتشار / ارسال تراکنش جلوگیری می کند.

 

متداول ترین دلایل و رفع این خطاها

1.    نسخه برنامه قدیمی است.

·       به فروشگاه برنامه (App Store) سیستم عامل خود بروید و مطمئن شوید که از جدیدترین نسخه Coinomi استفاده می کنید یا آن را مستقیماً از https://coinomi.com/downloads

 دریافت کنید.

 

2.    همگام سازی ناقص (به دلیل کند بودن شبکه یا عدم اتصال) که منجر به تراکنشی می شود که از خروجی مصرف شده  (خرج شده)قبلی استفاده می کند.

·       اطمینان حاصل کنید که اتصال اینترنت شما خوب است و یک بار                               "... / Resynchronize"را انتخاب کنید، و مدتی را برای همگام سازی صحیح کیف پول منتظر بمانید.

·       نکات و راهکارهای دیگر را اینجا بخوانید.

 

3.    تاریخ / زمان دستگاه به درستی تنظیم نشده است، در نتیجه تأخیر اندکی ایجاد می شود که بر تمام کوین هایی که برچسب زمان دارند و   Coinomi از آنها پشتیبانی میکند ،تأثیر می گذارد. کوین هایی که به صورت ویژه به تنظیمات غلط زمان حساس هستند : Abncoin, Asiacoin, BitcoinPlus, Blackcoin, Britcoin, Cannacoin, Clams, Clubcoin, Denarius, Ecoin, EDRCoin, GCRCoin, Gridcoin, Hempcoin, InsaneCoin, Landcoin, NavCoin, Neoscoin, Neuro, Novacoin, NuBits, NuShares, OKCash, Peercoin, Pesobit, Pinkcoin, PosWcoin, Potcoin, Putincoin, Reddcoin, Rubycoin, ShadowCash, Solarcoin, Stratis, Toacoin, UltimateSecureCash, VCash, Verge, Vpncoin, Whitecoin.

·       اطمینان حاصل کنید که تاریخ و زمان دستگاه شما روی "خودکار" تنظیم شده است.

4.    تراکنش کارمزد بسیار کم یا بسیار بالایی دارد (بله، در بعضی از کوین ها، کارمزد بسیار زیاد توسط نرم افزار رد می شود).

·       کارمزد های با "low priority" یا "high priority" را انتخاب کنید. یا به صورت دستی کارمزد خود را از "... > Settings > Transaction fees" در کوین هایی که آن گزینه ها را ندارند تنظیم کنید.

·       کارمزد DGB-specific : https://twitter.com/CoinomiWallet/status/877875195469496320

  

5.    شما با یک قرارداد هوشمند (Ethereum token, CLO staking, NEM mosaic, etc) در تعامل هستید، اما  برای  پرداخت هزینه های شبکه،  کوین پایه ETH / CLO / NEM و غیره را  به اندازه کافی ندارید.

·       موجودی کوین پایه خود را افزایش دهید. هرگونه تعامل با قراردادهای هوشمند یا توکن ها مستلزم پرداخت هزینه ای در کوین میزبان قرارداد است. به عنوان مثال اگر می خواهید توکن های Ethereum را ارسال کنید، باید موجودی ETH را در کیف پول Ethereum خود داشته باشید. از خود توکن ها نمی توان برای پرداخت کارمزد استفاده کرد. به همین ترتیب اگر CLO در قرارداد سپرده گذاری سرد (cold staking contract) دارید، آنها در آدرس شما نیستند. قبل از برداشتن کوین های stake شده باید موجودی CLO در کیف پول Callisto خود داشته باشید.

  

6.    اندازه تراکنش بیش از 100 کیلوبایت است، زیرا کیف پول شما واریزی های زیاد را خرج نکرده دارد _ که معمولاً از طریق استفاده از آدرس برای دریافت پرداخت های ماینینگ وfaucet ها انجام می شود. این کار همچنین کارمزد مورد نیاز برای تراکنش را بسیار افزایش می دهد. در موارد شدیدتر می تواند باعث بی ثباتی یا خرابی برنامه شود.

·       وجوه را در تراکنش های  کوچکتر ارسال کنید، "use all funds" را در صفحه ارسال انتخاب نکنید.

·       مبلغ متوسط واریزی خود را بیش از x200 برابر ارسال نکنید. اگر ماینر هستید، استخر خود را به گونه ای تنظیم کنید که تعداد کمتر اما مقدار بیشتری از پرداخت ها ارسال شود. همچنین به طور دوره ای توسط ارسال موجودیتان به خود ، واریزهای کوچک را باهم ادغام کنید تا تبدیل به یک سپرده بزرگ شوند .

 

7.    شما  ارسال Ripple (XRP) ارسال میکنید و تراکنش ، یکی از حسابهای کمتر از حداقل مجاز شبکه را ایجاد می کند. شبکه Ripple قانونی دارد که آدرس ها باید حداقل 20 XRP داشته باشند. هر زمان که بخواهید تراکنشی ارسال کنید که کیف پول شما را در حد کمتر از 20 XRP قرار دهد، تراکنش ناموفق میشود. به همین ترتیب، هنگام ارسال به آدرسی که هرگز کوین دریافت نکرده است، باید حداقل 20 XRP ارسال کنید تا آدرس مقصد زیر حداقل  مورد نظر نباشد.

·       اگر تراکنش موجودی کیف پول شما را زیر 20 XRP قرار می دهد، کوین کمتری ارسال کنید یا موجودی فعلی خود را افزایش دهید.

·       اگر آدرس مقصد قبلاً سپرده ای  (deposit) دریافت نکرده است حداقل 20 XRP ارسال کنید.

  

8.    شما Monero (XMR) ارسال میکنید و سرمایه های خود را قفل کرده اید. هنگام دریافت XMR، قبل از اینکه این سرمایه ها از حالت قفل خارج شده و  قابل خرج شدن شوند، شما باید منتظر تعداد مشخصی تاییدیه باشید . 

·       قبل از ارسال سپرده حداقل 20 دقیقه صبر کنید.

 

 9.    سرورهای back-end ما تحت تعمیر و نگهداری قرار می گیرند، زیرا ما دائماً برای پاسخگویی به تقاضا در حال افزایش و ارتقاء منابع سیستم هستیم؛ و این برای مدت کوتاهی بر برخی از عملکردها تأثیر می گذارد.

·       ما سعی می کنیم به طور مرتب درمورد مسائل مربوط به نگهداری و خدمات توییت بزنیم و به کاربران خود یک ETA برای عملکرد نرمال بدهیم. لطفا مرتبا کیف پول خود را refresh کنید.

 

10. ارائه دهندگان صرافی های داخل برنامه، ، به دلیل افزایش حجم / تقاضا، ممکن است با مشکلات سرور روبرو شوند.

·       آنها همچنین به طور مداوم در حال افزایش و ارتقاء منابع سیستم هستند، بنابراین لطفا کیف پول خود را refresh کنید و دوباره امتحان کنید. اگر تراکنش شما انجام شد، اما به نظر می رسد گیر کرده است یا وجوه مبادله خود را دریافت نکرده اید، لطفاً این مقاله  را مطالعه کنید.

11 . مشکلات کلی Android که خارج از کنترل ما هستند ممکن است در تراکنش های شما تداخل ایجاد کنند.

·       به "Settings -> apps -> Coinomi -> Storage -> Clear cache"  Android خود بروید و دستگاه خود را دوباره راه اندازی (restart) کنید.

ما در حال حاضر در تلاش هستیم تا خطاهای خود را بهبود بخشیم و اطلاعات واقعی را در مورد خطاهای موجود در برنامه را ارائه دهیم.