چگونه می توانم رمز عبور بازیابی (Recovery Passphrase) جدید دریافت کنم؟

عبارت mnemonic شما شامل کلیدها و مسیرهای خصوصی برای همه کیف پول ها و سرمایه های شماست. نمی توانید مستقیماً آن را تغییر دهید. اگر فکر می کنید ممکن است که عبارت عبور اصلی شما به هر طریقی به خطر بیفتد یا به هر دلیل دیگری، همیشه می توانید کیف پول Coinomi جدید ایجاد کنید (که به شما رمز عبور بازیابی جدیدی می دهد). هرگز نباید عبارت خود را با کسی در میان بگذارید، زیرا هر کسی که آن را داشته باشد می تواند سرمایه شما را بدزدد.

آدرس های تولید شده از یک عبارت بازیابی (Recovery Passphrase) برای همیشه با آن مرتبط هستند. به سادگی نمی توان آنها را به یک عبارت جدید "انتقال" داد. شما باید به صورت دستی تمام سرمایه خود را از یک عبارت به عبارت دیگر ارسال کنید.

 _ برای نسخه اندروید و دسکتاپ :

1.    "settings - Manage wallets - Create new wallet" را انتخاب کرده و مراحل ایجاد کیف پول جدید را طی کنید. مطمئن شوید که عبارت بازیابی جدید خود را به درستی ذخیره کرده اید.

2.    در عبارتی که تازه ایجاد شده، برای هر کوینی  که می خواهید از کیف پول قدیمی منتقل کنید، یک کیف پول جدید بسازید.

3.     یکی از کوین ها را باز کنید، به صفحه "دریافت" ("receive") بروید و آدرس دریافت خود را کپی کنید.

4.    نوار کناری را باز کرده و کیف پول قدیمی را از لیست بالا انتخاب کنید.

5.    کیف پول همان کوینی را که در مرحله 4 کپی کرده اید باز کنید و همه وجه را به آدرس کپی شده ارسال کنید.

6.    مراحل 3، 4 و 5 را تکرار کنید تا تمام کوین های مورد نظر به عبارت جدید منتقل شوند.

 

_ اگر از iOS استفاده می کنید و به دستگاه دوم یا شبیه ساز Android دسترسی دارید :

1.    با رفتن به .../Settings/Show Recovery Passphrase، عبارت عبور بازیابی را از دستگاه اصلی خود یادداشت کنید.

2.    Coinomi را روی دستگاه دوم اجرا کنید. طبق روال "کیف پول جدید" پیش بروید، از عبارت بازیابی رمز عبور جدید خود پشتیبان تهیه کنید و یک رمز عبور قوی را مثل همیشه تنظیم کنید. اطمینان حاصل کنید که هر دو عبارت قدیمی و جدید به درستی برچسب خورده اند تا آنها را با هم مخلوط نکنید.

3.    در دستگاه جدید، برای همه کوین هایی که در دستگاه اصلی خود نگه داشته اید کیف پول ایجاد کنید.

4.    تمام کوین های خود را از دستگاه قدیمی خود به دستگاه جدید ارسال کنید. زبانه دریافت هر یک از آن کیف پولها را در دستگاه جدید باز کنید و کد QR را یکی یکی با دستگاه قدیمی اسکن کنید. کارمزدی برای تراکنش ها ایجاد می شود، زیرا این کارمزد ها باید در تراکنش های زنجیره ای باشد.

5.    هنگامی که همه وجوه شما منتقل شد و در دستگاه دوم قابل مشاهده بود، به دستگاه اصلی خود بروید، روی ... / Settings / Restore Wallet کلیک کنید و از صفحه ظاهر شده گزینه "Restore a Wallet" را انتخاب کنید.

6.    رمز عبور بازیابی دستگاه دوم را وارد کنید، دوباره یک رمز عبور قوی تنظیم کنید و همان کیف پول ها را اضافه کنید.

7.    اکنون با استفاده از عبارت عبور بازیابی، تمام سرمایه تان را در دستگاه اصلی خود دارید. لطفا فراموش نکنید که پشتیبان گیری از آن را با خیال راحت انجام دهید دقیقاً همان کاری که با عبارت عبور بازیابی خود انجام دادید. اکنون می توانید Coinomi را از دستگاه دوم حذف کنید.

* اگر کیف پول های دوم و سوم از یک کوین دارید (به عنوان مثال BTC #2، ETH #2 و غیره) و می خواهید این وجوه را جدا نگه دارید، باید بصورت دستی کیف پول های دوم، سوم (و غیره) را  در دستگاه جدید برای این کوین ها اضافه کنید ، و بررسی کنید که کدام وجوه باید به کجا بروند. گیج نشوید، نظم و ترتیب بسیار مهم است.

 

_ اگر از iOS استفاده می کنید و به دستگاه دوم یا شبیه ساز Android دسترسی ندارید :

1.    مطمئن شوید که عبارت عبور بازیابی (Recovery Passphrase) دستگاه خود را دارید (.../Settings/Show Recovery Passphrase).

2.    لیستی از کوین هایی که در دست دارید و همچنین هر کوینی که کیف پول های مختلفی دارد، تهیه کنید.

3.    به قسمت "... / Settings / Create restore wallet / Create a new wallet" بروید و فرایند کیف پول جدید را تکمیل کنید. از رمز عبور بازیابی جدید خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و مانند همیشه یک رمز عبور قوی تنظیم کنید. آنها را بصورت صحیح نامگذاری کنید تا با هم اشتباه نگیرید.

4.    با لیستی که در مرحله 2 تهیه کرده اید مطابقت دهید و برای تمام کوین هایی که در دست دارید کیف پول درست کنید. *

5.    به هر یک از کیف پول های آن کوین ها رفته و آدرس های "Receive" ("دریافت")آنها را از صفحه "Receive" ("دریافت") آنها کپی کنید. از کپی پیست استفاده کنید یا تصاویر صفحه را با کد QR ذخیره کنید. کاملاً روشن کنید که هر آدرس به کدام کوین تعلق دارد.

6.    مطمئن شوید که از عبارت بازیابی جدید خود پشتیبان تهیه کرده اید.

7.    بر روی ... / Settings / Restore Wallet کلیک کنید و دوباره روی "Restore a wallet" ضربه بزنید.

8.    رمز عبور بازیابی قدیمی و اصلی خود را وارد کنید، یک گذرواژه قوی تنظیم کنید و کیف پولهایی که دوباره داشته اید را بسازید *. شما باید موجودی ها (balances) و تاریخچه تراکنش های خود را به صورت عادی مشاهده کنید.

9.    هر کوین را به آدرس های دریافتی که در مرحله 5 کپی کرده اید بفرستید. این کار را به آرامی انجام دهید و توجه کنید که هر آدرس به کدام کوین تعلق دارد. کوین اشتباه را به یک آدرس ارسال نکنید! منتظر تأیید تراکنش ها باشید.

10.                       روی "... / Settings / Restore Wallet again" کلیک کنید، و برای بار آخر روی "Restore a wallet" کلیک کنید.

11.                       رمز عبور بازیابی جدید خود را از مرحله 3 وارد کنید، یک رمز عبور قوی تنظیم کنید و کوین هایی را که دارید دوباره اضافه کنید. *

12.                       شما اکنون عبارت عبور خود را تغییر دادید. لطفا فراموش نکنید که از آن بصورت امن پشتیبان گیری انجام دهید دقیقاً همان کاری که با عبارت عبور بازیابی اصلی خود انجام دادید و اکنون می توانید آن را حذف یا کنار بگذارید.

 

* اگر کیف پول های دوم و سوم از یک کوین دارید (به عنوان مثال BTC #2، ETH #2 و غیره) برای دیدن وجوه خود باید کیف پول دوم یا سوم را به صورت دستی در مرحله 8 اضافه کنید. اگر می خواهید این وجوه را روی کیف پول جدید جدا نگه دارید، باید مرحله 4 و 11 نیز  را چند بار را انجام دهید.

 

اگر آدرس های قدیمی خود را در دفترچه آدرس ذخیره کرده اید، به عنوان آدرس برداشت در صرافی ذخیره شده و غیره، فراموش نکنید که آنها را به آدرس های جدید به روز کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که تاریخچه مبادله و تراکنش در کیف پول های جدید منعکس نخواهد شد. تاریخچه تبادل با هر Restoration پاک می شود (گزینه ای برای  export آن در یک فایل  قبل از انجام این کار در یکی از نسخه های بعدی ما وجود خواهد داشت). سابقه تراکنش ها برای کیف پول های جدید فقط شامل یک تراکنش است، تراکنشی که هنگام ارسال کوین های خود از دستگاه اصلی به دستگاه دوم ارسال شده است.