آدرس های "default"(پیش فرض) ، "compatibility"(سازگاری) و  "legacy" (میراثی) چیست؟  همه چیز در مورد Segwit.             

به طور پیش فرض، Coinomi آدرس SegWit بومی را به شما نشان می دهد، که کارآمدترین نوع هستند. آنهایی که با "bc1" برای بیت کوین شروع می شوند. اگر از سرویسی استفاده می کنید که هنوز از ارسال سکه به آن پشتیبانی نمی کند، می توانید نوع "compatibility"("سازگاری" ) را که توسط اکثر سرویس ها پشتیبانی می شود، انتخاب کنید. از هر 3 آدرس می توان آزادانه استفاده کرد. مثالهای زیر را برای آدرسهای بیت کوین بخوانید:

آدرس های پیش فرض (default) با "...bc1 " شروع می شوند و کارآمدترین قالب آدرس هستند. ممکن است هنوز همه سرویس ها نتوانند به این قالب آدرس ارسال کنند. سعی کنید هر زمان ممکن سکه را در این نوع آدرس دریافت کنید.

 

آدرس های سازگاری (compatibility) با "...3" شروع می شوند و کارایی خوبی دارند. آنها تقریباً با همه خدمات و کیف پول سازگار هستند. اگر نمی توان از آدرس پیش فرض برای دریافت استفاده کرد، به جای آن از این آدرس استفاده کنید.

 

آدرس میراثی (legacy) با "...1 " شروع می شود، از SegWit و از پیشرفت های SegWit استفاده نمیکند ، اما هنوز هم می توان مانند سایر موارد استفاده کرد. اگر سرویس مورد استفاده شما فقط با این قالب آدرس کار می کند، لطفا با آنها تماس بگیرید تا سیستم خود را به روز کنند.

 

سکه های دیگر ممکن است برای آدرس های خود کاراکترهای مختلفی داشته باشند، اما ایده آنها یکسان است. برای کارمزد های کمتر و تأیید سریعتر از آدرس پیش فرض (default) استفاده کنید.

 

کدام سکه ها را می توان در Coinomi به SegWit ارتقا داد؟

در حال حاضر Bitcoin (BTC)، Litecoin (LTC)، BitcoinGold (BTG)، BitcoinAtom (BCA)، DigiByte (DGB)، Monacoin (MONA)، Vertcoin (VTC)، Viacoin (VIA)، Fujicoin (FJC)، Bitcore (BTX)، Groestlcoin (GRS) و Syscoin (SYS) از پشتیبانی بومی SegWit برخوردار هستند.

بقیه سکه های فعال SegWit که در حال حاضر توسط Coinomi ،د  ((Navcoin (NAV)) پشتیبانی می شوند. می توانند در اینجا ثبت نام کنند تا بتوانیم پشتیبانی کامل SegWit را نیز برای آنها فراهم کنیم. کاربران می توانند با تیم های آن سکه ها در رسانه های  خود تماس بگیرند و به آنها یادآوری می کنند که ورودی را ثبت کنند.من ارتقا دادم، حالا چه کار کنم؟

از مزایای SegWit فقط هنگام ارسال از آدرس SegWit استفاده می شود. به سادگی استفاده از کیف پول را ادامه دهید و سکه های آینده را در آدرس های SegWit خود دریافت کنید. هرگونه "تغییر" در تراکنش های خروجی به طور پیش فرض به آدرسهای SegWit بومی می رود (در اینجا بیشتر بخوانید)، بنابراین در نهایت تمام سکه های شما در کارآمدترین نوع آدرس خواهند بود. شما می توانید به انواع آدرس ها سکه ارسال کنید، که همه آنها اکنون توسط Coinomi پشتیبانی می شوند.

 

 چگونه می توانم آدرس خود را در یک block explorer ببینم؟

نه تنها کیف پول، بلکه مرورگر های بلاک نیز در حال پشتیبانی صحیح از آدرس های "bc1" هستند. می توانید لیستی از مرورگرهای به روز شده را در اینجا پیدا کنید.

 

کیف پول من این گزینه ها را نشان نمی دهد، چگونه آنها را تهیه کنم؟

SegWit یک آپدیت اختیاری است، اما با اجرای جدیدترین پیشرفت ها در شبکه بیت کوین، تراکنشهای  ارزان تر و سریعتر را امکان پذیر می کند. برای به روزرسانی حسابهای فعلی خود با SegWit، کیف پولهای خود را باز کنید، دکمه  "ارتقا"  (upgrade) را در پیام پنجره پایین فشار دهید و با رمز عبور خود را تأیید کنید. در iOS به صفحه «دریافت» بروید و دکمه ارتقا را در آنجا فشار دهید.

 

اطمینان حاصل کنید که این فرایند را در همه دستگاه های خود انجام می دهید. اگر چندین دستگاه دارید که عبارت بازیابی مشابهی دارند، دستگاه های به روز نشده ممکن است موجودی شما را به اشتباه نشان دهند.

کیف پول هایی که با یک مسیر استخراج (derivation path) تغییر یافته دستی اضافه می کنید، قابلیت SegWit را ندارند. ادامه مطلب را در زیر بخوانید.

  

من نمی خواهم از Segwit استفاده کنم. آیا می توانم کیف پولم را همانطور که هست نگه دارم؟

بله، استفاده از SegWit اختیاری است. می توانید به طور معمول از Coinomi استفاده کنید و دکمه "ارتقا" را فشار ندهید. اگر کیف پول های خود را با تلفن جدید بازیابی کردید یا سکه های جدیدی اضافه کردید، کیف پول ها را به صورت دستی اضافه کنید. هنگام افزودن گزینه های "پیشرفته" را انتخاب کرده و مسیر استخراج (derivation path ) را به صورت دستی تایپ کنید. در صورت داشتن تنظیمات پیش فرض، کیف پولهای ارتقا یافته اضافه می شوند.