وجوه من چقدر ایمن هستند؟ کلیدهای خصوصی من چگونه ذخیره می شوند؟

کلیدهای خصوصی و عبارت شما هرگز از دستگاه خارج نمی شوند. آنها توسط کلید AES رمزگذاری شده اند که از رمز عبوری که در حال حاضر برای محافظت از کیف پول تنظیم کرده اید، استخراج شده است. عبارت ها و کلیدهای شما در پوشه داده پیش فرض برنامه کاربردی دستگاه شما، همیشه رمزگذاری شده است، فراتر از دسترس هر برنامه دیگری که دارای امتیازات ریشه نیست. نسخه Android از Trusted Execution Environment (TEE) پشتیبانی می کند، بنابراین رمزگشایی کیف پول های شما توسط سخت افزار و سیستم هایی که به طور خاص برای محافظت طراحی شده اند انجام می شود.

وقتی رمز عبور خود را برای انجام تراکنش وارد می کنید، کلیدهای شما به صورت محلی رمزگشایی می شوند و برای امضای تراکنش استفاده می شوند. پس از امضا، کلیدهای متنی ساده بلافاصله از بین می روند (با صفر پر می شوند) به عنوان یک احتیاط امنیتی اضافی.

 

آیا یک دزد می تواند دستگاه من را هک کند و وجوه من را خرج کند؟


کلیدهای شما در پوشه داده Coinomi ذخیره شده است، فقط توسط خود Coinomi و برنامه های سطح مدیر قابل دسترسی است. اگر دستگاه شما روت شده باشد، برنامه های غیر سیستمی ممکن است بتوانند به پوشه داده Coinomi دسترسی پیدا کنند. هنگام راه اندازی کیف پول، در صورت تشخیص Coinomi از روت شدن دستگاه، اخطار می دهد. این بدان معنا نیست که وجوه شما در معرض خطر است. با تنظیم یک رمز عبور قوی، حتی اعمال جستجوی فراگیر(نوعی روش کشف رمز در رایانه و شبکه ) بصورت خودکار نیز غیر قابل انجام است. ادامه مطلب را در زیر بخوانید.

 

اگر دستگاه من به سرقت برود چه می شود؟

 می توانید محافظت PIN bruteforce را در Coinomi برای Android فعال کنید. اگر PIN  اولیه شما چند بار متوالی اشتباه وارد شود، کیف پولهای شما برای همیشه از دستگاه پاک می شوند. فقط شما قادر خواهید بود با عبارت بازیابی خود دوباره به آنها دسترسی پیدا کنید.

 

اگر یک مهاجم از پین عبور کند، هر تراکنشی که از دستگاه شما ارسال می شود، اگر یک رمز را تنظیم کنید، به رمز ورود تراکنش شما احتیاج دارد. کلیدهای شما رمزگذاری شده اند و برنامه نمی تواند بدون رمزگشایی رمزهای عبور آنها، کاری انجام دهد.


تنظیم گذرواژه قوی کشف رمز را دشوار می کند، احتمالاً صدها هزار سال طول می کشد. با فرض اینکه هرکسی به دستگاه گمشده شما دسترسی پیدا کند، فقط تنظیم مجدد کارخانه را انجام نمی دهد یا نمی تواند پین را بارها وارد کند، در اینصورت شما وقت خواهید داشت که کیف پول خود را در دستگاه جدید بازیابی کنید و وجوه را به عبارت جدیدی منتقل کنید که از ایمن بودن آن مطمئن هستید .


 بیایید بگوییم تلفن شما توسط یک شرور فوق العاده دزدیده شده است که تمام قدرت کامپیوتر در جهان را برای شکستن رمز عبور خود دارد. اگر مطمئن ترین گزینه را تعیین کنید، او هنوز نمی تواند به وجوه شما دسترسی پیدا کند زیرا اثر انگشت شما را ندارد.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

اگر دستگاه من به بدافزار آلوده شود چه می شود؟


بدافزار موجود در دستگاه شما نمی تواند مستقیماً به کلیدهای خصوصی شما دسترسی پیدا کند، اما می تواند سعی کند اطلاعات شما را به طریقی دیگر بدست آورد. اگر مشکوک هستید که دستگاه شما به بدافزار آلوده است، توصیه می کنیم در اسرع وقت دستگاه خود را با تنظیمات کارخانه پاک کنید. اما حتی اگر دستگاه شما آلوده باشد، Coinomi  همچنان از ویژگی های امنیتی برای محافظت از وجوه شما برخوردار است.

 

صفحه کلید آفلاین اختصاصی

 

 

 

 

هنگام بازیابی کیف پول های خود، نسخه Android  دارای صفحه کلید ایمنی خاص خود است که تضمین شده است مانند بسیاری از صفحه کلیدهای "هوشمند" عبارت شما را "یاد نمی گیرد" یا آن را به هر جایی منتقل نمی کند.

 

 

محافظت عکس از صفحه و ضبط ویدیو از صفحه

 

 

 

 

عکس از صفحه و ضبط ویدیو از صفحه در نسخه Android به طور پیش فرض غیرفعال شده اند. هیچ برنامه ای نمی تواند رمزهای عبور، عبارات، آدرس ها یا مانده های شما را هنگام نمایش در صفحه شما ضبط کند.

 

 

عبارت عبور BIP39 اختیاری


هنگام ایجاد یا بازیابی، شما می توانید یک عبارت عبور اضافی BIP39 اضافه کنید. حتی اگر عبارت بازیابی شما به بیرون درز کرده باشد، کیف پول غیرقابل دسترسی است، مگر اینکه عبارت عبور نیز هنگام بازیابی مشخص باشد.

 

اگر سرورهای شما هک شوند چه اتفاقی می افتد؟ آیا هکرها نمیتوانند وجوه من را بدزدند؟


سرورهای ما چیزی به جز خود بلاکچین ندارند. اگر هکرها چنین خواسته ای داشته باشند، می توانند به سادگی گره های خود را اجرا کنند. داده های شخصی یا خصوصی هرگز از دستگاه شما منتقل نمی شود، بنابراین هیچ چیزی در سرورهای ما قابل سرقت نیست.

 

 

 

 چگونه می توانم از برنامه خارج شوم؟


وقتی وارد یک وب سایت می شوید، وب سایت تمام اطلاعاتی را که در پایگاه داده خود نگهداری می کنند به شما ارائه می دهد. هنگامی که از وب سایت خارج می شوید، ارائه اطلاعات دیگر متوقف می شود. در Coinomi  هیچ حساب کاربری وجود ندارد. هیچ اطلاعاتی در مورد شما در پایگاه داده ما نگهداری نمی شود. کیف پول ها به آدرس ایمیل، شماره تلفن، نام کاربری یا هر نوع اطلاعات کاربر پیوند ندارند. شما هیچ جا وارد سیستم نشده اید زیرا اطلاعات شما را نداریم. به همین ترتیب، شما همچنین از هیچ جایی خارج نمی شوید. همه داده های شما فقط در دستگاه شما وجود دارد، به همین دلیل ضروری است که از عبارت بازیابی خود بطور ایمن پشتیبان تهیه کنید. اگر می خواهید اثری از کیف پول های موجود در دستگاه شما پاک شود، کافی است در  Coinomi، "تنظیمات -مدیریت کیف پول "را باز کرده و کیف پول های خود را از آنجا پاک کنید.

 

چگونه می توانم جلوی دیدن موجودی هایم  توسط دیگران را بگیرم؟


لطفاً تمام خصوصیات حریم خصوصی ما را در اینجا بررسی کنید.