چرا تراکنش من ساعتها / روزها تایید نشده / گیر کرده است؟

چرا تأیید معاملات ممکن است زمان بر باشد؟

مهمترین   دلیل  آن  انجام  تراکنش  با  کارمزد (fee) بسیار  کم به ماینر است. در  حالی  که  در  شبکه تراکنشهایی وجود دارند  که با کارمزدهای بالاتری به ماینرها پرداخت می شوند ، آنها انگیزه ای برای تایید هزینه پرداختی کم برای تایید تراکنش ها ندارند. تراکنش های  زیادی  که به سراسر  جهان  ارسال می شوند می توانند باعث افزایش کارمزد شوند، بنابراین تراکنش های با کارمزد کم باید بیشتر منتظر بمانند.

دومین علت شایع، داشتن تراکنش های  قبلی  تایید نشده است. به طور کلی تراکنش ها باید به ترتیب تأیید شوند. تراکنش های جدید معمولاً نمی توانند تأیید شوند در حالی که تراکنش های دیگری که از قبل هنوز تایید نشده باشند، وجود دارند.

 

چگونه می توان از تایید نشده ماندن معاملات جلوگیری کرد؟

بهترین راه تعیین صحیح کارمزد ها (fees) در زمان ارسال است. Coinomi به شما امکان می دهد تا میزان پرداخت کارمزدهای ماینر را انتخاب کنید. برای کوین هایی که 3  گزینه  متغیر (low, normal, high) به شما می دهند، توصیه می کنیم برای تأیید سریعتر کارمزد،  اولویت "High" را  انتخاب کنید.  پیشنهادات کارمزد نمی توانند آینده را پیش بینی کنند،  بنابراین ممکن است یک افزایش ناگهانی در ظرفیت ، مناسب نباشد. شما همیشه آزادید که  برای کارمزد (fee)  گزینه  " custom " را انتخاب کنید و اگر می دانید از کدام مقدار استفاده کنید، مقدار را خود تعیین کنید.

 

چگونه  تراکنش تایید نشده ،سریعتر تایید می شود ؟

تراکنش ورودی : اگر تراکنشی را دریافت کردید که تایید نشده است، تنها گزینه شما صبر است. تعیین صحیح کارمزد (fee) به عهده فرستنده است. شما می توانید برای ارسال کارمزد های بالاتر برای دفعه بعد با فرستنده تماس بگیرید. ارزش تراکنش ورودی فقط پس از تایید در Balance شما حساب می شود.

 

اتریوم (Ethereum) : اگر  یک تراکنش تایید نشده Ethereum یا توکن  ارسال  کرده اید،  می توانید با استفاده از کارمزد های بالاتر تراکنش دیگری را جایگزین آن کنید. دستورالعمل های گام به گام را می توان در اینجا یافت. انجام  تراکنش های   جدید Ethereum یا token  بدون دنبال کردن  دستورالعمل ها باعث تأیید سریع تر تراکنشهای قبلی نمی شود.

 

بیت کوین (Bitcoin): اگر یک تراکنش تایید نشده بیت کوین ارسال کرده باشید، تعدادی سرویس وجود دارند که ادعا می کنند تأیید ها را تسریع می کنند، به عنوان مثال https //bitaccelerate.com و https //pushtx.btc.com. . Coinomi به هیچ وجه وابسته به آن خدمات نیست و نمی تواند کارایی آنها را تضمین کند. می توانید سرویس معتبری را جستجو کنید که مناسب شما باشد.

شما همچنین می توانید بررسی کنید که آیا تراکنش خروجی در blockchain explorer است. اگر 2 مقصد داشته باشد، می توانید مراحل زیر را انجام دهید تا سریعتر تأیید شود. این روشی است به نام         " child pays for parent " (CPFP) .

1.    آدرس دریافت Coinomi BTC خود را کپی کنید.

2.    آدرس کپی شده را در صفحه ارسال جایگذاری کنید.

3.    برای ارسال همه وجوه از دکمه "Max" استفاده کنید.

4.    به صفحه تأیید بروید و کارمزد اولویت بالا (High) یا مقدار سفارشی (Custom Fee) حتی بالاتر را انتخاب کنید.

5.    ارسال کنید و منتظر بمانید تا تراکنش تایید شود.

گزینه های دیگر مانند "Replace By Fee" (RBF) وجود دارند اما در حال حاضر در Coinomi  در دسترس نیستند  و نمی توان از آنها استفاده کرد.

 


چطور یک تراکنش تایید نشده را کنسل کنیم؟

تراکنش های Ethereum  و token  میتوانند توسط دستورالعمل هایی که در اینجا آمده، کنسل شوند.

تراکنش های کوین های دیگر را نمیتوان کنسل کرد.در نهایت آنها تایید خواهند شد و با موفقیت کوین ها به آدرس مقصد ارسال خواهند شد.