من عبارت بازیابی (Recovery Phrase) خود را گم کرده ام. آیا سرمایه های من از بین رفته است؟

اگر هنوز به دستگاه خود که با کیف پول Coinomi شما پیکربندی شده و سرمایه های  شما را نشان می دهد دسترسی دارید، لطفاً به قسمت "Settings / Manage wallets" بروید و کیف پول HD را که از آن    به    عبارت    خود نیاز    دارید    انتخاب  کنید     و  "Recovery Phrase"  را   انتخاب کنید.( در IOS  "Settings / Show Recovery Phrase" را انتخاب کنید .)رمز عبور خود را وارد کنید تا در اسرع وقت پشتیبان گیری مناسب انجام شود.

اگر نه تنها عبارت بازیابی خود را گم کرده باشید بلکه تلفن  شما خراب  شده یا گم شده یا به سرقت رفته یا غیر قابل دسترسی باشد یا برنامه پاک شود، نمی توانید کیف پول Coinomi خود را بازیابی کنید. پاسخ کوتاه این است که بله،  سرمایه شما از دست رفته است. اگر به دستگاه دسترسی ندارید،  یا اگر  دستگاه  دیگر کیف پول شما را نصب نکرده است، داشتن تنها گذرواژه کافی نیست.

اگر نه تنها عبارت عبور بازیابی (Recovery PassPhrase) بلکه رمز ورود (Password) خود را نیز از دست داده باشید، نمی توانید کیف پول Coinomi خود را بازیابی کنید. پاسخ کوتاه این است که بله، سرمایه شما از دست رفته است.  تنها گزینه شما این است که تا می توانید گذرواژه صحیح را پیدا کنید، تا آنجا که می توانید رمزهای عبور را امتحان کنید. پس از به یاد آوردن رمز عبور، بلافاصله از عبارت خود پشتیبان تهیه کنید. نکته : تنها نیاز حداقل 10 حرف است. Coinomi شما را مجبور نمی کند که اعداد، حروف خاص و غیره را اضافه کنید.

ما یک سرویس متمرکز نیستیم، این همان چیزی است که Coinomi را ایمن می کند. ما به عبارات رمز عبور (Passphrase)،  گذرواژه ها،  کلیدها یا سرمایه های شما دسترسی نداریم، آنها همیشه فقط در دستگاه شما هستند و مسئولیت آنها با شماست.

رمز عبور بازیابی (Recovery PassPhrase) خود را به عنوان یادداشت ، فایل یا عکس در همان دستگاهی که اپلیکیشن  Coinomi  را نصب دارید ذخیره نکنید، زیرا از دست دادن یا شکستن این دستگاه باعث از دست دادن نسخه پشتیبان نیز می شود. نحوه ذخیره صحیح پشتیبان گیری را اینجا بخوانید. ما یک راه حل امنیتی قوی مانند Cryptosteel capsule  را توصیه می کنیم که برای محافظت بیشتر از عبارت (Recovery Phrase) شما طراحی شده است. همین حالا می توانید با دنبال کردن بنر داخل Coinomi، 12 دلار از راه حل تهیه پشتیبان خود دریافت کنید تا یک کوپن تخفیف برای استفاده در هنگام پرداخت، دریافت کنید.