من رمز برنامه خود را فراموش کرده ام، آیا امکان تنظیم مجدد آن وجود دارد؟

بله ، در اینجا می توانید نحوه انجام آن را ببینید :

Ios :

تنظیمات Coinomi را باز کنید و "change password" را انتخاب کنید، سپس روی دکمه "forgot password" کلیک کنید. دستورالعمل ها در زیر بعد از تصاویر ادامه می یابد.

Android :

نوار کناری را باز کنید، لیست کیف پول های HD خود را افزایش دهید و  "Manage wallets" را انتخاب کنید.

روی کیف پولی که رمز ورود آن را فراموش کرده اید ضربه بزنید و "Change Encryption" را انتخاب کنید.

پس از چند تلاش ناموفق برای رمز ورود، پیوند "FORGOT PASSWORD" را انتخاب کنید.دسکتاپ (Desktop) :

از گوشه پایین سمت چپ "Settings" و سپس "Manage Wallets" را انتخاب کنید.

روی کیف پولی که رمز ورود آن را فراموش کرده اید کلیک کنید و "Change password" را انتخاب کنید.

روی "Forgot password" کلیک کنید.

 

پس از انتخاب دکمه "forgot password"، عبارت عبور بازیابی  (recovery passphrase) را دقیقاً همانطور که هنگام تنظیم برنامه برای شما نوشته شده وارد کنید. اطمینان  حاصل  کنید که  همه کلمات با حروف کوچک هستند، فقط یک فاصله بین کلمات وجود دارد و در انتها  هیچ فضای اضافی وجود ندارد.

اگر  کیف  پول شما BIP39  نیز دارد، "advanced settings"  را در زیر عبارت  فعال کنید و گزینه BIP39  را انتخاب کنید تا بتوانید به صورت دقیق یکی از محافظ های کیف پول خود را وارد کنید. زمانی که  عبارت بازیابی (recovery phrase) قبول شد، میتوانید رمز عبور جدیدی برای رمزگذاری کیف پول خود انتخاب کنید.

اگر از عبارت بازیابی (recovery phrase) خود پشتیبان تهیه نکردید، لطفاً  این قسمت را بخوانید :هم رمز عبور بازیابی و هم رمز برنامه Coinomi خود را گم کرده ام. آیا سرمایه های من از بین رفته است؟

رمز عبور موردنیاز

هنگام تنظیم گذرواژه در Coinomi، تنها شرط این است که رمز عبور باید 10 حرف یا بیشتر داشته باشد. هیچ محدودیتی در مورد بزرگ / کوچک، اعداد، نمادها و غیره وجود ندارد.

 

من هرگز گذرواژه تنظیم نکردم، اما اکنون برنامه یک رمز عبور می خواهد!

نسخه دسکتاپ همیشه به رمز عبور نیاز دارد، ایجاد کیف پول بدون تنظیم رمز ورود هرگز امکان پذیر نخواهد بود. اگر سالها پیش کیف پول خود را در iOS یا Android ایجاد کرده اید و هرگز در ابتدا رمز عبور تعیین نکرده اید، یک به روز رسانی امنیتی به طور خودکار از کیف پول های شما با رمز "coinomi" (همه حروف کوچک) محافظت می کند. در این مورد لطفاً از رمز "coinomi" برای باز کردن قفل کیف پول خود استفاده کنید. پس از اطمینان از پشتیبان گیری صحیح از عبارت بازیابی            (recovery phrase)، لطفاً گذرواژه خود را به اعداد یا کاراکترهایی تغییر دهید که فقط شما می دانید. در iOS هر بار که برنامه را باز می کنید باید هشداری را ببینید که رمز ورود شما روی آن مقدار تنظیم شده است. در Android هر زمان که گذرواژه شما درخواست شود باید این هشدار را ببینید.

 

خطاهای احتمالی هنگام بازنشانی رمز ورود :

لطفاً توجه داشته باشید، نسخه های دسک تاپ یا iOS ممکن است پیام های خطای متفاوتی داشته باشند، اما همه دلایل خطای احتمالی در زیر ذکر شده است.

 

 

"New Master Key Differs from Wallet Master Key" (رمز عبور اصلی جدید  با رمز عبور اصلی کیف پول  تفاوت دارد) یا  "The recovery phrase entered does not belong to this wallet. Check if you need to enter a BIP39 passphrase" (عبارت بازیابی وارد شده متعلق به این کیف پول نیست. بررسی کنید آیا می خواهید عبارت عبور BIP39 را وارد کنید).

این خطا به این معنی است که شما سعی دارید رمز عبور خود را با استفاده از یک عبارت بازیابی (recovery phrase) نادرست تنظیم کنید. عبارت بازیابی ممکن است با یک حساب دیگر مرتبط باشد یا شما از گزینه BIP39 نادرست استفاده کرده باشید. لطفاً دوباره امتحان کنید و مطمئن شوید که هر کدام از کلمات به درستی هجی شده اند و این عبارت مربوط به حساب مورد نظر است و عبارت دیگری نیست.

مطمئن شوید که فقط گزینه "BIP39" را انتخاب کنید اگر یک تنظیمات دارید (مربوط به رمز عبور عادی شما نیست).

 

"لیست کلمات خالی است"

راه حل : اگر از Android استفاده می کنید، قبل از شروع وارد کردن عبارت خود، صفحه کلید عادی سیستم را ببندید. فقط از صفحه کلید آبی امن ما که در زیر کادر عبارت ظاهر می شود، استفاده کنید و کلمات پیشنهادی را از آن انتخاب کنید. این امر به منظور جلوگیری از "اطلاع و یادگیری" توسط صفحه کلید از عبارت شما یا احتمالاً بارگذاری آن در سرور خارج از کنترل شما است.

 

 

 

"Could not verify your recovery phrase. Word list size must be multiples of three words." (عبارت بازیابی شما تأیید نشد. اندازه لیست کلمات باید ضرب در سه کلمه باشد)


راه حل :  یک عبارت بازیابی  فقط می تواند   3، 6، 9، 12، 15، 18، 21 یا 24 کلمه باشد  که  دارای یک فاصله واحد بین هر یک باشد. توجه کنید که بین هر کلمه یک فاصله واحد وجود دارد. مطمئن شوید که هیچ کلمه ای را  در عبارت بازیابی (recovery phrase) خود تکرار یا فراموش  نکرده اید. اگر یک عبارت بازیابی را نوشتید که به این اندازه نباشد، ممکن است عبارت خود را با یک  رمز ورود اضافی BIP39 ایجاد کرده باشید.  در این  صورت،  کادر  " Use a BIP39 passphrase"را ع لامت بزنید  و رمزعبور  (های) اضافی خود را وارد کنید. (توجه داشته باشید که به طور پیش فرض Coinomi ،  کیف پول بدون عبارت عبور BIP39 ایجاد می کند)

 

 

"Recovery phrase contains unrecognized words." or "There was an error while changing your password!" ("عبارت بازیابی شامل کلمات شناخته نشده است.  ")    یا ("هنگام تغییر رمز ورود شما خطایی رخ داده است! ")


راه حل : این خطا به این معنی است که حداقل یکی از کلمات عبارت شما در لیست رسمی کلمات پشتیبانی شده نیست، یا ممکن است یک کاراکتر را با حروف بزرگ نوشته باشید. ابتدا مطمئن شوید که همه نویسه ها با حروف کوچک هستند. سپس می توانید عبارت خود را در اینجا آزمایش کنید زیرا به شما می گوید کدام کلمه شناخته نشده است. همچنین می توانید لیست کامل کلمات پشتیبانی شده را در اینجا مشاهده کنید.

"Recovery phrase is not valid. Check if some words are misspelled." or "There was an error while changing your password!"

("عبارت بازیابی( recovery phrase) معتبر نیست. غلط املایی برخی از کلمات را بررسی کنید") یا ("هنگام تغییر رمز ورود شما خطایی رخ داده است! ")

 راه حل: این بدان معناست که تمام کلمات منفرد عبارت شما معتبر هستند، اما یا به ترتیب اشتباه هستند، یا اشتباه تایپی یک کلمه را به کلمه معتبر دیگری تبدیل کرده است. این باعث می شود که این عبارت در کل بی اعتبار باشد. لیست کامل کلمات پشتیبانی شده را در اینجا بررسی کنید و به دنبال کلماتی در لیست خود باشید که ممکن است غلط املایی داشته باشید، به عنوان مثال از "grid" "grit"، "awake" "aware"، "bind" "bird" ( (همه این کلمات به صورت جداگانه معتبر هستند).

 

رمز عبور وب سایت را پشتیبانی کنید

شما ممکن است در این وب سایت پشتیبانی حساب داشته باشید یا نداشته باشید. این حساب ها منحصراً برای تماس با کارمندان پشتیبانی و پیگیری ticket های پشتیبانی باز شده استفاده می شود. هر گزینه ای که برای بازنشانی گذرواژه خود در اینجا می بینید فقط برای حساب وب سایت معتبر است. این کاملاً به کیف پولهای شما در برنامه ارتباطی ندارد و نمی تواند رمز عبور خود را در آنجا تنظیم کند. برای تغییر رمز ورود به برنامه، عبارت بازیابی (recovery phrase)شما ضروری است.