کارمزد های ethereum چگونه است؟/ چگونه از منوی «تنظیمات پیشرفته» ethereum استفاده کنیم؟

در منوی تنظیمات پیشرفته (advanced settings) سه پارامتر اصلی وجود دارد: Gas Limit، Gas Price و Nonce. این مقاله توضیح می دهد که اینها چیست و چگونه از آنها به درستی استفاده کنید.

Gas Limit  حداکثر مقدار gas است که تراکنش از آن استفاده خواهد کرد. اگر منوی تنظیمات پیشرفته دست نخورده باشد، برای انتقال های پایه و معمولی ethereum به طور خودکار روی 21000 تنظیم می شود. برای انتقال توکن ها، Coinomi به طور خودکار Gas Limit را محاسبه می کند، که معمولاً بیش از 21000 است. معمولاً برای ارسال توکن یا سایر قراردادها gas Limit بالاتری لازم است (20000myetherwallet  را برای توکن پیشنهاد میدهد). در gas limit ،Coinomi همان گس (gas) مصرفی محاسبه شده است. بنابراین، هنگام شرکت در ICO ها  یا ارسال ETH یا توکن به آدرس های قرارداد، نیازی به نگرانی در مورد gas Limits ندارید. کار در پشت صحنه انجام می شود و Limit صحیح تعیین می شود. اگر gas Limit خیلی زیاد باشد، پس از تأیید تراکنش، فقط مبلغی که واقعاً استفاده شده است در کارمزد تراکنش شما حساب می شود.

 

Gas Price قیمتی است که (در ETH) برای هر  واحد Gas پرداخت می کنید. اگر هیچ مقداری را در منوی  تنظیمات  پیشرفته   تنظیم   نکنید،  تراکنش  ethereum شما  با  تنظیم   Gas Price در      "Settings - Advanced settings - transaction fees - Ethereum" انجام می شود ( بطور پیش فرض 20 Gwei یا 0.00000002 ETH است). به عنوان مثال، اگر Gas Price پیش فرض 0.00000002 ETH را داشته باشید و  Gas Limitشما 21000 باشد، برای تراکنش، حداکثر (21000 Gas) * (0.00000002 ETH / Gas) = 0.00042 ETH پرداخت خواهید کرد. پس از تأیید، هر مبلغی که برای Gas استفاده نشده برگشت داده می شود. برای تخمین قیمت مناسب Gas بر اساس شرایط بازار، می توانید از این ابزار استفاده کنید :

https://ethgasstation.info/calculatorTxV.php

Nonce مقداری است که پس از هر تراکنش ارسالی افزایش می یابد. تراکنش شما بررسی نخواهد شد مگر اینکه :

1.    همه مقادیر قبلی Nonce تأیید شده باشند.

2.    Nonce در تراکنش شما بالاترین Nonce  امروز باشید.

مقدار nonce در تنظیمات پیشرفته نباید تغییر کند، مگر اینکه بخواهید تراکنش تأیید نشده را جایگزین کنید. در اینجا بیشتر بخوانید.

  

نکته 1 : لطفاً این پارامترها را تغییر ندهید، مگر اینکه بدانید چه کاری انجام می دهید. انجام این کار می تواند منجر به هزینه های برگشت ناپذیر، بسیار زیاد،تراکنش تأیید نشده، تراکنش ناموفق با ضرر از دست دادن کارمزد تراکنش ها شود.

نکته 2 : اگر تراکنش های Ethereum  زیادی در mempool (یک جور اتاق انتظار برای تراکنش‌های تایید نشده) انجام شود و شما نیاز به بررسی سریع دارید، gas price های بالاتر می تواند برای شما کاربردی باشند. به عنوان مثال، در ابتدای ICO محدود شده، ممکن است لازم باشد سریعتر از افراد دیگر اتر خود ارائه کنید. افزایش دستی gas price این احتمال را افزایش می دهد که تراکنش شما در یک بلاک لحاظ شود.

اینجا