ویژگی های حریم خصوصی Coinomi چیست؟

 

عدم جمع آوری اطلاعات

وقتی وارد یک وب سایت می شوید، وب سایت تمام اطلاعاتی را که در پایگاه داده خود نگهداری می کنند به شما ارائه می دهد. هنگامی که از وب سایت خارج می شوید، ارائه اطلاعات دیگر متوقف می شود. در Coinomi هیچ حساب کاربری وجود ندارد. هیچ اطلاعاتی در مورد شما در پایگاه داده ما نگهداری نمی شود. کیف پول ها به آدرس ایمیل، شماره تلفن، نام کاربری یا هر نوع اطلاعات کاربر پیوند ندارند.شما هیچ جا وارد سیستم نشده اید زیرا اطلاعات شما را نداریم. به همین ترتیب، شما همچنین از هیچ جایی خارج نمی شوید. همه داده های شما فقط در دستگاه شما وجود دارد، به همین دلیل ضروری است که از عبارت بازیابی خود با خیال راحت پشتیبان تهیه کنید. علاوه بر این، ما بر اساس British Virgin Islands  (BVI) بنا شده ایم، که در آن حریم خصوصی شما حتی در صورت اقدام قانونی فاش کردن اطلاعات با جبران خسارت، از حفاظت بیشتری برخوردار است. در اینجا بیشتر بخوانید.

 

در تلفن همراه، اگر می خواهید همه اطلاعات کیف پول را از دستگاه خود پاک کنید، به سادگی برنامه را حذف نصب کنید. سیستم عامل شما مراقبت از پاک کردن تمام پرونده های مربوط به Coinomi را بر عهده خواهد گرفت و هیچ اثری از آن باقی نخواهد ماند (به استثنای داده های غیر مهم مانند دفترچه آدرس یا تاریخچه تراکنش که ممکن است به طور جداگانه پشتیبان تهیه کرده باشید). در دسکتاپ، هر کاربر در سیستم عامل که از کیف پول استفاده کرده است، پوشه appdata مخصوص خود را دارد که داده های کیف پول در آن نگهداری می شود. قبل از حذف، هر کاربر می تواند به "تنظیمات- مدیریت کیف پول" در Coinomi  رفته و کیف پول خود را در آنجا حذف کند. متناوباً هر کاربر می تواند پوشه "AppData/Local/Coinomi" را در داخل پوشه کاربر خود حذف کند.

  

مخفی کردن IP

این برنامه مستقیماً به سرورهای ما متصل است. هنگام انجام تراکنش ها، برنامه تراکنش امضا شده را به سرورهای ما ارسال می کند و سپس آن را برای بقیه شبکه پخش می کند. این بدان معنی است که تجزیه و تحلیل شبکه منشا تراکنش را با ما مشخص می کند نه شما. مکان فیزیکی شما همیشه پنهان است. همراه با این واقعیت که ما گزارش تراکنش ها را نگهداری نمی کنیم و IP ها را ردیابی نمی کنیم، می توانید مطمئن باشید که بیشترین میزان ناشناس بودن را دارید.

قفل صفحه

در نسخه های تلفن همراه ما می توانید گزینه حریم خصوصی "قفل صفحه" را فعال کنید. به این ترتیب هر بار که برنامه باز می شود، PIN ، الگو یا اثر انگشت درخواست می شود. بدون رمز عبور، حداکثر کاری که یک شخص غیر مجاز می تواند انجام دهد دیدن موجودی شما است. با قفل صفحه، یک شخص غیر مجاز حتی نمی تواند این کار را انجام دهد.

 

 

این گزینه مستقل از صفحه داخلی ساخته شده در دستگاه شما نیست. دستگاه شما باید قفل سیستم خود را از قبل فعال کرده باشد تا بدون هیچ نوع الگوی / پین / بیومتریک به هیچ برنامه ای دسترسی نداشته باشید. لطفاً گمان نکنید که اگر یکی از این قفل ها را تنظیم نکردید، هر کسی می تواند به ایمیل های شما، سابقه مرورگر، فایلهای بارگیری شده، تصاویر، سابقه YouTube، حساب های رسانه های اجتماعی، سابقه موقعیت مکانی، لیست تماس، پیامک و موارد دیگر دسترسی پیدا کند. شخصی که می تواند نگاهی به موجودی شما بیندازد می تواند کمترین مشکل شما باشد.

 

قفل / پین Coinomi خود را مانند قفل دستگاه خود قرار ندهید.

 

 

 پنهان کردن موجودی

 

 

در نسخه های تلفن همراه ما می توانید گزینه حریم خصوصی "پنهان کردن موجودی" را فعال کنید. اینکار موجودی را با "..." جایگزین می کند، بنابراین می توانید کیف پول خود را از چشم های کنجکاو بطور ایمن مدیریت کنید. می توانید Coinomi را به دوستان خود نشان دهید، از آن در اتوبوس، در صف برای پرداخت هزینه قهوه خود، در سوپرمارکت از نگاه یک دوربین امنیتی استفاده کنید.

 

 محافظت از ضبط صفحه

 

به صورت پیش فرض در نسخه Android ما، گزینه "افزایش حریم خصوصی" تصاویر و عکس های صفحه را از هر برنامه غیرفعال می کند. اگر بدافزار روی دستگاه خود داشته باشید که صفحه نمایش خود را به جای دیگری منتقل می کند، به جز صفحه سیاه چیزی مشاهده نخواهد شد. نمی تواند گذرواژه ها، عبارات، مانده ها، آدرس ها را ببیند. هنگام انجام چند وظیفه بر روی دستگاه شما، این کار باعث می شود پیش نمایش صفحه خالی شود، به طوری که هیچ کس نتواند هنگام تغییر برنامه از برنامه به برنامه دیگر، روی شانه شما  نگاه کند.

 

 

 

 

اگر می خواهید کد QR خود را به اشتراک بگذارید، دکمه اختصاصی "اشتراک  گذاری" را فشار دهید و "اشتراک کد QR  " را  انتخاب کنید. اگر به هر دلیل دیگری باید از برنامه عکس بگیرید، گزینه حریم خصوصی را غیرفعال کنید، عکس را بگیرید و سپس دوباره فعال کنید.

                                                        

 

 

 

به گره مورد اعتماد خود وصل شوید

 

می توانید کیف پول بیت کوین خود را به سرور ElectrumX خود متصل کنید تا از حداکثر حریم خصوصی برخوردار باشید. در منوی تنظیمات پیشرفته نسخه Android، می توانید IP یک گره مطمئن را تنظیم کنید، بنابراین می توانید از هرجایی که همه جستجوی آدرس ها و اطلاعات بلاکچین را انتخاب کنید، انتخاب کنید. و از جایی که تراکنش ها منتشر می شود.اتصال با SSL رمزگذاری شده است، اما توجه داشته باشید که گواهینامه های امضا نشده پشتیبانی نمی شوند. گره می تواند از یک گواهی رایگان از Let's Encrypt استفاده کند.

 

 


تغییر کنترل آدرس

 

Coinomi به طور کامل از SegWit پشتیبانی می کند. برای تأیید سریعتر و کارمزد های کمتر، به طور پیش فرض برنامه تغییرات (باقی مانده وجه)شما را به آدرس SegWit  بومی ارسال می کند. هنگام ارسال به آدرس P2PKH یا P2SH (آدرس هایی که با "1" یا "3" شروع می شوند) مشخص است که کدام مقدار به مقصد ارسال شده و کدام یک تغییر شما است.

برای حفظ حریم خصوصی بیشتر در برابر تجزیه و تحلیل بلاکچین، می توانید "Force SegWit change address"  را در منوی گزینه های پیشرفته نسخه های موبایل غیرفعال کنید. با غیرفعال کردن گزینه، تغییر شما به آدرسی از همان نوع مقصد ارسال می شود.

 

ترتیب خروجی ها همیشه برای مواجهه با  اثر انگشت کیف پول و تجزیه و تحلیل بیشتر بلاکچین به صورت تصادفی انجام می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
                 

محافظت در برابر حملات داستینگ(Dusting Attacks)

 

 

 

در نسخه های Android و دسکتاپ، در صفحه موجودی هر کیف پول، "... / نمایش خروجی های خرج نشده" را انتخاب کنید. شما می توانید UTXO های خاص را به عنوان "خرج نکنید" علامت گذاری کنید تا حملات داستینگ علیه کیف پول شما کاملا خنثی شود و هرگونه رسوخ مشکوک قرنطینه شود. می توانید UTXO ها را برچسب گذاری کنید تا فراموش نکنید که چرا به این ترتیب علامت گذاری شده اند. در حالی که علامت گذاری به عنوان خرج نکنید، آن UTXOها را در کل مانده کوین شما حساب نمیکند. جزئیات بیشتر در اینجا.

 

 

کنترل کامل کوین هنگام ارسال با بروزرسانی آینده انجام می شود.

 

 

عدم استفاده مجدد از آدرس

هر بار که وجهی را به آدرس "دریافت" خود دریافت می کنید، Coinomi  به طور خودکار آدرس جدید جدیدی را برای شما نشان می دهد. هر بار که کوین می فرستید، هرگونه تغییر مانده به آدرسی که قبلاً استفاده نشده است ارسال می شود. استفاده نکردن از آدرس ها، ردیابی مراحل شما توسط تجزیه و تحلیل بلاکچین را دشوارتر می کند. البته، آدرس ها هرگز منقضی نمی شوند و همیشه می توانند بیش از یک بار استفاده شوند و با عبارت بازیابی شما پشتیبان تهیه می شوند. در اینجا بیشتر بخوانید.